Spletno gostovanje mora zagotavljati brezhibno delovanje spletne strani. Izbire vsekakor ne gre prepuščati naključju, temveč velja pred zakupom temeljito preučiti situacijo in izbrati kar najboljšega ponudnika. V nasprotnem primeru se lahko pojavljajo težave s spletno stranjo, kot je npr. počasno delovanje ali celo nedelujoča stran, prav tako se lahko pojavijo težave z e-pošto, dostopom do varnostnih kopij in podobno. Če vas spletno gostovanje zanima podrobneje, vam priporočamo obisk spletne strani https://www.spletnogostovanje.net/, na kateri boste našli ogromno koristnih informacij. Najkoristnejše smo zbrali v današnjem prispevku. V nadaljevanju vam predstavljamo 7 nasvetov za izbiro kar najboljšega spletnega gostovanja.

spletno gostovanje

  1. Izberite zanesljivega ponudnika. Prepričajte se, da ponudnik obstaja že dolgo (vsaj 10 let), saj bo to pomenilo, da ima ustrezno tehnično znanje in najverjetneje tudi dovolj kapitala za kakovostno strojno opremo. Spletno gostovanje torej zakupite pri podjetju s tradicijo.
  2. Preverite mnenja obstoječih naročnikov. Ker je gostovanje zelo občutljiva storitev, kjer se visoka ter nizka kakovost pokažeta zelo hitro, zagotovo ne preseneča, da lahko na forumih, spletnih portalih in socialnih omrežjih najdemo številna mnenja ter ocene naročnikov. Preverite torej takšne strani in poiščite ponudnika z visokim odstotkom pozitivnih mnenj.
  3. Prepričajte se o kakovosti podporne ekipe. Ko je govora o spletnem gostovanju, ne gre podcenjevati učinkovitosti dela, ki ga opravlja ekipa za podporo naročnikom. Kadar se kaj zatakne in stran ne dela, kot bi morala (ali pa celo preneha delovati), se je potrebno hitro obrniti na podporo, ta pa mora prav tako hitro postreči z odgovorom, v nekaterih primerih tudi odpraviti napako.
  4. Pozanimajte se glede kakovosti strežnikov. Hitrost delovanja vaše spletne strani bo neposredno povezana s kakovostjo strežnika, na katerem bo stran gostovana. Vedeti sicer morate, da na hitrost vplivajo tudi drugi dejavniki (predvsem hitrostna optimizacija samega spletnega mesta), a vseeno se prepričajte, da ponudnik uporablja napredno strojno opremo z vgrajenimi SSD diskovnimi enotami.
  5. Preverite možnost uporabe nadzorne plošče cPanel. Dobra kakovostna plošča vam lahko zelo olajša upravljanje s spletnim gostovanjem, po drugi strani pa vam ga slaba lahko precej oteži. Za najboljšo, najbolj uporabno in izjemno preprosto za uporabo velja nadzorna plošča cPanel, zato se pozanimajte, ali boste po zakupu gostovanja deležni možnosti njene uporabe.
  6. Izberite ustrezen tip gostovanja. Ko se boste prepričali o visoki kakovosti ponudnika gostovanja, izberite tudi ustrezno vrsto spletnega gostovanja. Po vsej verjetnosti bo pravo deljeno gostovanje, dražje možnosti za naprednejše uporabnike pa so še reseller, VPS ter namensko gostovanje.
  7. Izberite optimalen paket gostovanja. Razmislite o tem, koliko spletnih strani boste potrebovali, koliko e-poštnih predalov, ali bo vaša spletna stran zelo obiskana, kako obsežna bo, ali boste potrebovali tudi možnost uporabe podatkovnih baz … Mimo grede, če boste uporabljali WordPress ali katerega izmed mnogih drugih CMS sistemov, potem boste potrebovali paket, ki omogoča kreiranje podatkovnih baz. V skladu s potrebami torej izberite ustrezen paket, če boste naleteli na težave, pa se za pomoč obrnite na ponudnika gostovanja.